Mobirise Website Builder

Autoaudio

Veel 1990ndatel pidi auto helisüsteem lihtsalt heli tekitama, keskendudes vähe selle kvaliteedile. Tavaliselt oli kõige olulisem see, millist tüüpi andmekandjaid see toetab – kassette, CD-sid, seejärel isegi DVD-sid ja erinevates formaatides (Wave, MP3) salvestatud faile. Selektiivsus ja heli selgus olid vähem olulised, kuigi oli ka märkimisväärseid erandeid. Siiski ei saa me tähelepanuta jätta tõsiasja, et nende helisüsteemide teatud osad olid teadmata päritoluga, kuna autotootjad tellisid nende ehitamise soodsaimate hindadega või nendelt, kelle äri oli tootmiskoha läheduses. See muutus aja jooksul ja nii nagu meie kodudes on populaarseks saanud tunnustatud tootjate kõrgkvaliteedilised Hi-Fi süsteemid (premium-tooted), on ka meie autodel nüüd sageli kõrge või isegi suurepärase kvaliteediga audiosüsteemid sellistelt kaubamärkidelt nagu näiteks SONY ( Ford), Harman Kardon (BMW) või Bang & Olufsen (Audi). Praegu saavad muusikasõbrad auto konfiguratsiooni üle otsustades – olenemata sellest, kas me räägime keskklassi või luksusautodest – valida lisatasu eest oma mudelile saadaoleva valikulise helipaketi, mis tagab keskmise, kõrge või väga kõrge helikvaliteet. Siiski võib kõige tulihingelisemale puhtaima helikvaliteedi entusiastile isegi kõrgetasemeliste kaubamärkide tunnustatud helisüsteem olla ebapiisav. Sellistel juhtudel suunduvad nad otsima spetsialiste, kes neid aitaks või siis (kui neil on piisavalt teadmisi ja raha) teevad parandused ise. Nendest kahest tegurist, mida viimase variandi puhul on vaja, tunduvad teadmised olevat palju olulisemad, kuna uued autohelisüsteemid on keerukamad ning meie turul saadaolevate seadmete valik on rikkalik.


Auto audiosüsteemide komponentide mõju helikvaliteedile -

Auto helisüsteem koosneb sellistest komponentidest nagu:
raadio või täiustatud multimeediasüsteem.
Põhivõimendi, mis võib, kuid ei pruugi toetada madala ulatusega bassikõlarit ning kõrge, keskmise ja madala sagedusega kõlareid.
Bassikõlar on eraldi seisev, mis vastutab kõige madalamate bassihelide eest (sageli eraldi võimendiga), kaablite ja erinevate tarvikute ning lisavarustuse eest (st: antennid, heli summutavad materjalid, vahetükid jne).
Iga osa mängib helisüsteemis üliolulist rolli ja võib mõjutada muusika helikvaliteeti. Kui mõne elemendi mõju on väga silmatorkav ja kuuldav, siis teiste komponentide roll on hoomamatu või mõnikord isegi märkamatu. Siiski iga osa süsteemist on seatud oma osa täitma.

Võimendi -

See element on kõlarite tööks vajalik – ta aitab saavutada kõrget helikvaliteeti ja parandada kontrolli selle üle (juhtida). Samuti tagab ta ka kogu auto helisüsteemi kõrgema helitugevuse, kuna suudab toetada suuremaid kõlareid – suurema läbimõõduga ja suurema võimsusega kõlareid. See tähendab, et selle mõju helikvaliteedile on üsna märkimisväärne ja on oluline põhjalikult läbi mõelda, millist võimendit valida. Audioentusiastide jaoks on kõige olulisem omadus moonutuste taseme minimeerimine ja asjaolu, et kasutaja tajub heli lõplikku tämbrit ja dünaamilist ulatust – selleks on aga vaja kvaliteetset võimendit, millel on juba sisseehitatud DSP (digitaalne heliprotsessor). Keskmise inimese jaoks, kellele meeldib autos oma lemmiklugusid kuulata, tähendab auto helisüsteemi võimendi ainult tugevaid basse ja kesktaseme helide tõstmist. Võimendi valikul pole võtmeküsimuseks mitte ainult selle kvaliteet, vaid ka toetatavate kanalite arv, kuna see kajastub ühendatavate kõlarite arvus. Aastaid on kõige populaarsem valik olnud 4-kanalilised võimendid. Need võimaldavad ühendada 2 kõlarite komplekti, raadio ja väikese või keskmise suurusega bassikõlari. Viimasel ajal on tavalisem, et bassikõlarit toetab eraldi võimendi. Peavõimendi teine ​​oluline artikkel on selle võimsus, mida ei saa juhuslikult valida. Selle võimsus peab ühtima komplektis olevate kõlarite võimsusega.


Peaseade (raadio) ja ekvalaiseri seaded -

Peaseade (raadio) on tehases paigaldatud autovarustuse element, mis on osa armatuurlauast ja mõjutab kogu interjööri välimust. Sel põhjusel on selle asendamine keerukam. Peaseadme funktsioon on üsna enesestmõistetav: esitada helisid erinevatelt andmekandjatelt ja juhtmeta sidemoodulite kaudu (CD / CD-R / DVD / USB-pulk / Bluetooth / Wi-Fi / raadiolained ). Seega onstereosüsteemil otsene mõju auto helikvaliteedile, mis on võrreldav kõlarite omaga. Kui hakkame autos helikvaliteeti parandama, uuendades esmalt kõlareid, ei pruugi efekt olla ootuspärane, sest isegi parim kõlar ei suuda nõrga signaali korral kvaliteetset heli edastada. Seetõttu soovitame alustada "allikast", st lihtsalt asendada peaseade kvaliteetsema seadmega, millel oleks parem võimsus ja rohkem võimalusi. Loomulikult peaks valitud seade ühilduma autosse paigaldatud süsteemiga - ehk siis suhtlema näiteks rooli juhtnuppudega. Selline asendus, isegi kui tehases paigaldatud kõlarid jäävad autosse, pakub üsna sageli märkimisväärset helikvaliteedi paranemist. Kui aga asendame ka tehases paigaldatud kõlarid kvaliteetsemate kõlarite vastu, muutub efekt veelgi selgemaks ja võib sageli täielikult rahuldada nõudliku kasutaja ootused.

Kõlarid -

Kõlarid koos peaseadmega, mõjutavad autohelisüsteemi tekitatud helikvaliteeti. Sagedusvahemiku alusel jagatakse need madala, keskmise ja kõrge sagedusega kõlariteks. Tihti kasutavad autotootjad lairibakõlareid, mis katavad kõik sagedused korraga. See võib halvendada helide kvaliteeti ja selektiivsust, kuid on oluliselt odavamad. Tavalise bassikõlari membraani läbimõõt on vähemalt 25 cm, kesksageduskõlari oma on tavaliselt 13 või 16,5 cm, kõrgsageduskõlareid iseloomustavad aga väikesed membraanid – nende tavaline läbimõõt on umbes 5 cm. Tehases paigaldatud autokõlareid saab liigitada ka komponentkõlariteks – füüsiliselt eraldatud – ja koaksiaalkõlariteks, st kahe- või isegi kolmeribalisteks kõlariteks. Nende puhul paigutatakse suure madalate toonide kõlari kohale veel üks-kaks kesksageduskõlarit või siis kesksageduskõlari + tweeteri kombinatsioon. Sõltumata autos toimivast seadistusest ei pruugi need komplektid olla piisavalt võimsad (tõhusad) ja tekitavad keskpärast või madala kvaliteediga heli. Mõnikord on neid lihtsalt liiga vähe või ei ole need õigesti sobitatud ja nende paigutus on vale. Kõik sellised vead põhjustavad sarnaseid probleeme: helisüsteem kasutab enamasti keskmisi sagedusi, kuid ei suuda genereerida selektiivseid kõrgeid ja madalaid basse. Sellisel juhul on kaks lahendust – võib jätta kõlarid ja parandada eelnimetatud vead, luues nii neile sobiva seadistuse, kus nad saavad oma potensiaali täielikult ära kasutada või otsida sobilikke uusi kõlareid.

Auto kõlarite paigutus -

Uute kõlarite valikul tuleb mõelda sobivale läbimõõdule – tänapäeval on standardmudelid enamasti 100mm, 130mm või 165mm. Samuti tuleb mudelist, kaubamärgist ja auto sisesest asukohast lähtuvalt valida sobiva siseläbimõõduga vahetükid. See tähendab samaaegselt suuremat kasutegurit ja võimsusvajadust, kuid eelmainitud võimendi lahendab selle probleemi (tavaliselt ei piisa ainult peaseadmest tulevast võimsusest). Oluline on ka vajalik paigaldussügavus (vahel on nende magnetid liiga suured ja ei mahu ruumidesse, kuhu eelmised, tehases valmistatud kõlarid paigaldati) ning nende asukoht. Kõrghelikõlarite jaoks on optimaalne koht armatuurlaua ümbruses. Kesksagedused – hästi helikindlad uksed on nende jaoks hea koht. Võimsamad bassikõlarid saab paigutada – peamiselt nende suuruse tõttu – auto tagumisse ossa. Kõige olulisem parameeter, mida uute kõlarite valimisel arvesse võtta, on tunnustatud tootja garanteeritud kõrge kvaliteedi kõrval kõlari efektiivsus, mida näitab dB/1 W/1 kohta. See parameeter kirjeldab helitugevust (helirõhku), mille kõlar tekitab sellest 1 meetri kaugusel 1 W juures. Kuna helirõhku mõõdetakse logaritmilise skaala abil, võrdub iga parameetri suurendamine 1 dB võrra anduri helitugevuse suurenemisega enam-vähem 35% (kui toidetakse sama võimsusega). Samuti on suur tähtsus kõlari võimsusel, kuna see kirjeldab kõlari maksimaalset helitugevust. Kuid mis kõige tähtsam - maksimaalset võimsust, mida kõlar suudab vastu võtta. See tähendab, et isegi väiksema võimsusega kõlar töötab tõhusalt.


Subwoofer -

See on põhimõtteliselt viimane süsteemi põhielement. Tänu oma suurusele, kujule ja kõlari läbimõõdule paigaldatakse see tavaliselt auto tagumisse ossa, kust see annab välja kõige madalamaid sagedusi – bassi. Seda toidetakse peamisest mitmekanalilisest võimendist. Tänapäevastes süsteemides – eriti täiustatud, kõrge efektiivsuse ja võimsusega – toidetakse seda eraldi võimendist. Subwooferite tüpoloogia taandub kolme kategooriasse: väikesed madala võimsusega kõlarid (Ø 20-25 cm ja 100-250 W RMS), keskmised kõlarid (Ø 30-35 cm ja 300-1000 W RMS) ja suured kõlarid (Ø 38–40 cm ja 500 või enam W RMS).

Mobirise Website Builder

Heliisolatsioon

Peaaegu kõigil autodel, eriti vanematel sõidukitel, on probleeme müraga. Auto vaiksena hoidmise nipp ei seisne mitte ainult välismüra blokeerimises, vaid ka autos tekkiva müra vähendamises. Auto heli summutamine on sageli esimene samm madalate ja keskmiste toonide intensiivsuse parandamisel, kõrvaldades samal ajal kaja ja resonantsi. Seda teostame spetsiaalsete isekleepuvate helisummutavate mattide abil. Matte valmistatakse erinevatest materjalidest, kuid kõige populaarsemad on alumiiniumfooliumiga kaetud butüülkummist valmistatud matid, kuna need ei ole liiga kallid ja mis peamine, säilitavad oma omadused laialdaselt. Temperatuurivahemik on neil samuti suur(toimivad hästi nii talvekülmade kui ka suvekuumuste ajal).

Mobirise Website Builder

Elektritööd

Teostame erinevaid elektritöid alustades pirni vahetusest kuni moodulite remondini.
Teostame voolukao otsinguid, lühiste kõrvaldamist ja ka katkenud juhtmete otsingut ning remonti.

Mobirise Website Builder

Lisavarustuse paigaldus

Paigaldame kõiksugust lisavarustust erinevatele sõidukitele. Lisatuled, vilkurid, parkimisandurid, kaamerad, monitorid jne.

Offline Website Maker